Augusti Retreat – “Yogiska hemligheter om renande kost”

Morgonyoga i en vecka med lätt yogisk frukostservering efteråt (frukter, rågröt och té, veganskt). Yogaövningarna görs på morgonen på tom mage efter nattsömnen då vi även inkluderar milda övningar för att rena och underhålla hela matsmältningssystemet. Kursen avslutas med föreläsningen “Yogiska hemligheter om renande kost”!

Anmälning och detaljer!

Ökad kroppsmedvetenhet och ökad finkänslighet är nyckeln till framsteg på den hälsomässiga och andliga stigen, där vi når välmående genom en förbättrad kroppsbalans. Kroppen och nervsystemet balanserar vi med asana (fysiska ställningar) kombinerat med pranayamas (andnings- och energiövningar) och kriyas för att rena kroppen och öka energiflödet för att känna oss piggare, klarare och mer alert.