Färre annullerade timmar, och morgonyogakurs

2 nya meddelanden.

I det här mailet följer 2 meddelanden:
1. Nya regler vid anmälning
2. November mini-retreat: “Ashtangayogans terapeutiska egenskaper”

1. Nya regler vid anmälning
För att minska på antalet annullerad timmar så krävs nu endast 2 anmälningar 3h innan lektionen för att timmen skall bli av! Skulle det gå så tokigt att bara 1 dyker upp så får man gärna stanna för att yoga, men undervisningen kan då skilja sig från vad som står på schemat.

2. November mini-retreat: “Ashtangayogans terapeutiska egenskaper”
“Ashtangayogans terapeutiska egenskaper” är temat för följande mini-retreat den 21.11 – 25.11: November yogakurs i Raseborgs Yogaskola med morgonyoga någon gång mella 6-8 då det passar dig! Lämplig även för nybörjare (endast ett fåtal nybörjarplatser). Minimi 5 anmälningar senast 18.11, så anmäl dig nu! Du som har aktivt månads- eller 5/10/20x kort får rabatt på kursen.

Anmäl och läs mer på http://www.raseborgsyogaskola.fi/november/
Alternativt kan du anmäla per epost till info@raseborgsyogaskola.fi eller per SMS 0401815020.

Yogahälsningar,
Alexander Lemberg
Raseborgs Yogaskola