Lägerinfo | Bilder | Prislista | Anmälning

Villa Christine är ett gammalt skolhus i Tenala som numera används som värdshus och bostäder. Till lägrets förfogande finns bl.a. ett flertal övernattningsrum, yogasal, matsal, terass, elbastu, vedbastu och rejält med wc och duschutrymmen, samt ett par mindre sociala utrymmen.

De delade rummen delas upp så att så några som möjligt sover i samma rum. Max 2-3 sovplatser i varje rum om lägret blir fullbokat, även om det finns flere sängar tillgängliga i rummena. De delade rummen är rymliga där vi försöker ordna så att var och en får ett varsit hörn av rummet för sig själv. I värdshuset finns över 20 sängar tillgängliga, men vi har dragit ner deltagarantalet till max 13 som yogar samtidigt för att göra det så bekvämt som möjligt för var och en, med hänsyn till säkerhetsavstånd.

I övre våningen finns två separata allmänna duschar, och i anslutning till bastun finns 3 gemensamma duschar. I huset finns ett flertal allmänna WC utrymmen till förfogande. Inget av sovrummen har privat WC.