Vinyasa Flow 10 söndagar 21.3.2021 – 23.5.2021 kl 17.00 – 18.00 – INHIBERAD

Dynamisk Vinyasa Flow yoga med Line i ett skönt musiklandskap.

Vi rör oss från ställning till ställning (asana) i ett flöde i takt till våra andetag (vinyasa), och avslutar med en kort avslappning. Lektionerna kan variera från gång till gång, och du behöver inte lära dig någonting utantill.

För vem passar kursen?
Kursen passar för dig som är intresserad av en rörlig och dynamisk variant av yoga med musik.

Ingen grundkurs är nödvändig.

Kurshelhet, men med lediga platser öppna för drop-in.

Lärare: Line Spennert

Anmälning till kursen är bindande, och eventuell annullering bör göras senast 7 dagar innan kursstart. I övriga fall faktureras hela kurspriset. Lektioner du missat (t.ex. vid flunssa) får du ersätta med valfri drop-in lektion från schemat inom 1 vecka efter att du tillfrisknat. En obetald faktura är inte en annullering av kursen. Kursen bör vara betald innan kursstart, eller så kan du betala på första kursträffen med bankkort, motionssedlar, eller kontant.

Kursanmälan

Kursen inhiberad (för få anmälningar). Till alla Lines kurser!